ساخت Apple ID تنها با شماره تلفن های خارجی ممکن است؛ راه چاره کاربران ایرانی چیست؟

به گزارش وبلاگ لاوان، شرکت اپل به تازگی شیوه ساخت حساب کاربری مخصوص خود یا همان Apple ID را به روز کرده است و اکنون وارد کردن شماره تلفن برای دریافت کد تایید یکی از مراحل ضروری ساخت این حساب است. اما با مرور فهرست کشورهایی که در وب سایت این شرکت موجود است، متوجه شدیم که نام ایران در این فهرست وجود ندارد و اپل امکان ثبت شماره تلفن ها از مبدا ایران را برای کاربران مسدود کرده است.

ساخت Apple ID تنها با شماره تلفن های خارجی ممکن است؛ راه چاره کاربران ایرانی چیست؟

تا پیش از این برای ساخت Apple ID به یک ایمیل معتبر نیاز بود، اما اکنون کاربر باید شماره تلفن همراه خود را نیز وارد نماید تا از طریق تماس تلفنی یا پیامک کد تایید لازم برای ثبت حساب را دریافت کند. اقدام اپل در افزودن این مرحله در واقع یک اقدام امنیتی است و در مجموع به نفع کاربران خواهد بود، اما متاسفانه برای کاربران ایرانی که قصد ایجاد حساب کاربری جدیدی را دارند مشکل ایجاد کرده است. با توجه به تحریم های آمریکا علیه کشورمان، شرکت اپل امکان پشتیبانی رسمی از کاربران ایرانی را ندارد و به همین دلیل نام ایران در فهرست کشورهایی که در وب سایت این شرکت موجود است دیده نمی شود. بنابراین، کاربران جدیدی که قصد استفاده از آیفون یا سایر محصولات اپل را دارند نمی توانند از شماره تلفن خود برای ساخت Apple ID استفاده کنند. البته ظاهرا کاربرانی که پیش از این حساب کاربری خود را ساخته بودند اکنون با مسئله ای روبرو نخواهند شد.

راه حل مناسب برای کاربران ایرانی چیست؟

پس از این اقدام اپل، بار دیگر بحث استفاده از شماره های مجازی بین کاربران قوت گرفته است، اما باید در نظر داشت که بیشتر شماره های مجازی که به رایگان در اختیار کاربر قرار می گیرند تنها مدت محدودی قابل دسترسی هستند و پس از آن غیر فعال و به شخص دیگری واگذار می شوند. راه چاره دیگری که به ذهن می رسد، کمک دریافت از افراد مطمئنی است که در خارج از ایران زندگی می کنند.

آموزش ساخت اپل آیدی رایگان با گوشی، کامپیوتر یا از طریق سایت اپل (به روزرسانی 2020)

اما یکی از راه کارهایی که ما در وبلاگ لاوان مگ امتحان کردیم، خرید یک شماره مجازی سرویس Google Voice بود که با در اختیار گذاشتن یک شماره مجازی دائمی از آمریکا یا کانادا، امکان استفاده از خدمات این شماره را برای کاربران فراهم می کند و با استفاده از آن پیروز شدیم یک حساب جدید بسازیم که مراحل آن را در تصاویر بعدی مشاهده خواهید کرد.

منبع: دیجیکالا مگ

به "ساخت Apple ID تنها با شماره تلفن های خارجی ممکن است؛ راه چاره کاربران ایرانی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت Apple ID تنها با شماره تلفن های خارجی ممکن است؛ راه چاره کاربران ایرانی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید