فجرسپاسی 1 ، استقلال 1؛ یک امتیاز برای تیم شایسته شیرازی کم بود

به گزارش وبلاگ لاوان، خبرگزاری خبرنگاران- ملاقات تیم های استقلال و فجرسپاسی با نتیجه مساوی به انتها رسید.

فجرسپاسی 1 ، استقلال 1؛ یک امتیاز برای تیم شایسته شیرازی کم بود

به گزارش وبلاگ لاوان، استقلال در آخرین ثانیه های ملاقات با فجر، یک پیروزی شیرین و خارج از خانه را از دست داد تا فرهاد مجیدی نتواند در لیگ برتر تاریخ سازی کند. در یکی از ملاقاتهای آغازین هفته چهارم لیگ برتر، استقلال در استادیوم حافظیه شیراز مهمان فجر بود و هر چقدر که نیمه اول سرد و کسل کننده بود، اما دو تیم در نیمه دوم بهتر ظاهر شدند و فجر نیز در دقیقه 95 به گل تساوی رسید تا یک پیروزی شیرین از دست آبی ها بپرد.

به علت شرایط عجیب چمن استادیوم، نیمه اول سرد و کسل کننده ای را شاهد بودیم. کیفیت چمن استادیوم حافظیه شیراز روی عملکرد دو تیم تأثیر گذاشته بود و در 45 دقیقه نخست تنها یک موقعیت جدی به روی دروازه ها رخ داد که در دقیقه 19 پاس خوب قاسمی نژاد به کوین یامگا، این بازیکن را با دروازه بان فجر در مصافی تک به تک قرار داد که ضربه پای چپ و عجیب این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.

در نیمه دوم با بارش باران، شرایط کیفیت چمن حافظیه شیراز بدتر نیز شد. با این وجود، تا دقیقه 60 استقلال چند موقعیت نصف و نیمه داشت تا اینکه محمد دانشگر روی خطای محمد کاظمی درون محوطه جریمه سرنگون شد و مرتضی منصوریان یک خطای پنالتی به سود استقلال بیان کرد. کوین یامگا پشت این توپ ایستاد و ضربه اش را برخلاف جهت حرکت صادقی وارد دروازه کرد و تیمش را به گل نخست بازی رساند.

در ادامه استقلال به وسیله ارسلان مطهری به یک گل دیگر نیز رسید که به وسیله یاری داور آفساید اعلام شد. در وقت های تلف شده بازیکنان فجر اعتقاد به یک خطای پنالتی داشتند که این مسئله اعتراض شدید نیمکت این تیم را نیز در پی داشت. در حالیکه بازی رو به سرانجام بود، در پنجمین دقیقه از وقت های تلف شده، یک ضربه کرنر برای فجر به دست آمد که ارسال کرنر احمدرضا زنده روح به روی دروازه با ضربه سیر سیروان قربانی همراه شد و این بازیکن در آخرین ثانیه های بازی گل تساوی را وارد دروازه استقلال کرد تا این بازی در سرانجام با تساوی یک - یک به سرانجام برسد. به هر شکل شاگردان فرهاد مجیدی پس از 365 دقیقه بسته نگه داشتن دروازه خود، مقابل فجر گل خوردند تا پیروزی شیرین و خارج از خانه آبی ها در آخرین لحظات بازی از دست برود.

ترکیب استقلال: حسین حسینی، محمد دانشگر، حسین مرادمند، سیاوش یزدانی، وریا غفوری ، جعفر سلمانی، مهدی مهدی پور، آرش رضاوند(زبیر نیک نفس دقیقه 69)، کوین یامگا، امین قاسمی نژاد(ارسلان مطهری دقیقه 61)، رودی ژستد(امیرحسین حسین زاده دقیقه 61)

سرمربی استقلال: فرهاد مجیدی

ترکیب فجرسپاسی: ایمان صادقی، عرفان معصومی، محمد قنبری، علی مولایی، سیروان قربانی، سعید زارع، حمید نعمتی، احمد زنده روح، میلاد احمدی، رضا آقابایی، محمد کاظمی

سرمربی فجرسپاسی: علی اصغر کلانتری

توضیح گل ها:

فجرسپاسی صفر - استقلال یک (دقیقه 60: کوین یامگا): ارسال یک کرنر به روی دروازه و خطای بازیکن فجر که محمد دانشگر را بغل نموده بود، باعث شد تا داور مسابقه یک خطای پنالتی به سود آبی ها اعلام کند و کوین یامگا نیز این توپ را به گل تبدیل کرد.

فجرسپاسی یک - استقلال یک (دقیقه 90+5: سیروان قربانی): ارسال کرنر احمدرضا زنده روح به روی دروازه با ضربه سیر سیروان قربانی همراه شد و این بازیکن در آخرین ثانیه های بازی گل تساوی را وارد دروازه استقلال کرد.

لحظات حساس:

دقیقه 3: حرکت خوب یامگا و سر توپ این بازیکن در محوطه جریمه، فرصت خوبی را برای او فراهم کرد که شوت کم جان او در آغوش دروازه بان فجری ها آرام گرفت.

دقیقه 19: یک و دوی دیدنی کوین یامگا و قاسمی نژاد برترین فرصت ممکن را برای وینگر فرانسوی استقلال فراهم کرد اما این بازیکن در شرایطی که در فاصله چند متری سنگربان فجر قرار داشت، با ضربه عجیب و پای چپ توپ را به بیرون زد و برترین فرصت بازی را از دست داد.

دقیقه 51: یک ارسال به روی دروازه و ضربه سر امین قاسمی نژاد که به شکل خطرناکی از بالای دروازه فجر راهی بیرون شد.

دقیقه 56: شوت محکم و سرکش حمید نعمتی را سیدحسین حسینی با سینه دفاع کرد تا فجر نیز موقعیت خطرناکی را به روی دروازه استقلال خلق کند.

دقیقه 67: پاس خوب حسین زاده درون محوطه جریمه به ارسلان مطهری رسید اما شوت این بازیکن کم جان بود و ایمان صادقی آن را به راحتی مهار کرد.

دقیقه 71: ارسال مهدی پور به روی دروازه با ضربه سر مرادمند همراه شد و ارسلان مطهری نیز در ادامه دروازه فجر را باز کرد که یاری داور آفساید مرادمند را بیان کرد.

دقیقه 85: یک ارسال به روی دروازه با ضربه سر خطرناک ارسلان مطهری همراه شد و ایمان صادقی گلر فجر این توپ را مهار کرد.

دقیقه 88: شوت از راه دور سیروان قربانی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 90+2: حسین مهربان بازیکن فجر روی خطای سیاوش یزدانی تعادلش را درون محوطه جریمه از دست داد اما داور مسابقه اعتقادی به خطای پنالتی نداشت و همین مسئله منجر به اعتراض شدید نیمکت فجری ها شد و داور مسابقه نیز به کلانتری کارت زرد نشان داد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "فجرسپاسی 1 ، استقلال 1؛ یک امتیاز برای تیم شایسته شیرازی کم بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فجرسپاسی 1 ، استقلال 1؛ یک امتیاز برای تیم شایسته شیرازی کم بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید