قمری: بین متهم و مجرم فاصله است، سهرابی فقط تعلیق شده است

به گزارش وبلاگ لاوان، اتحادیه جهانی دوچرخه سواری در جدیدترین لیست افراد مشکوک به دوپینگ نام مهدی سهرابی رکابزن مطرح کشورمان را آورده است. نکته جالب توجه در انتشار نام سهرابی در این لیست این است که نه تاریخ دریافت تست و نه نوع ماده مصرفی تعیین شده است. گفته شده که این تست مربوط به دو سال قبل و در حاشیه اردوی تیم ملی در کیش می باشد. از طرف دیگر نمونه B این تست نیز وجود ندارد!

قمری: بین متهم و مجرم فاصله است، سهرابی فقط تعلیق شده است

خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری ایران در تبادل نظر با وبلاگ لاوان با بیان اینکه رسانه ها در دریافت این مطالب چندگام جلوتر از ما حرکت می نمایند، گفت: آقای سهرابی هفت سال است که عضو آدامز بوده و تحت کنترل کمیته آنتی دوپینگ فدراسیون جهانی دوچرخه سواری است. در این مدت نمونه های زیادی از ایشان گرفته اند. در نهایت فدراسیون جهانی یکی از نمونه های تست این ورزشکار که دو سال قبل گرفته اند و همان زمان نیز منفی اعلام شده، را ملاک قرار داده و حالا اعلام نموده اند که این تست مشکوک است و شما تعلیق خواهید بود!

وی اضافه نمود: معمولاً نمونه هایی که از ورزشکاران می گیرند را نگه می دارند و بعد دوباره آنالیز می نمایند. جالب اینجاست که نه نمونه B این ورزشکار را دارند، نه تاریخ تست معلوم است و نه نوع ماده مصرف شده معلوم است! مگر می شود در این شرایط گفت که ما مشکوک هستیم و ورزشکار تعلیق است!

قمری ادامه داد: بین متهم و مجرم فاصله است. هر کسی در زندگی اش می تواند متهم به مسئله ای باشد ولی آن چیزی که برای قاضی مهم است این می باشد که جرم ثابت شود.

وی یادآور شد: تستی که گرفتند مربوط به زمستان دو سال قبل است که برف سنگینی در تهران بارید و ما اردو را به جزیره کیش منتقل کردیم. دلیل اینکه زمانی ورزشکار غلظت خونش بالا می رود این است که ورزشکار در شرایطی زندگی می نماید که در ارتفاع بوده و تمرینات خاص بدنسازی را انجام می دهد و میزان هموگلبین خون اش بالا می رود. حالا بعد از دو سال از یک ورزشکار به خاطر این مسئله ادله و دلیل می خواهند که در این موضوع یا مجرمیت را برائت بدهند یا رأی به محکومیت! به نظر من علنی کردن موضوعی که باید مورد آنالیز قرار بگیرد و بعد از مدتها دوباره آنالیز شود، کمی مسئله دار است!

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری اعلام کرد: تازه به ما اعلام نموده اند که سهرابی تا زمانی که به ما شرح بدهد و موضوع آنالیز شود از انجام هر فعالیت ورزشی تعلیق است. در این مسئله صفر تا صد دوپینگ به خود ورزشکار بر می شود و باید خود ورزشکار شرح دهد.

وی توضیح داد: قطع به یقین باید نادوی کشورمان و فدراسیون و افرادی که تجربه در این رابطه دارند به میدان آمده و یاری بدهند آن هم در موضوعی که حتی ما درخواست آنالیز نمونه B را می دهیم اما ندارند! نوع دارو را نمی دانند و از ورزشکار سوال می نمایند که نوع دارو را به ما اعلام کنید! با احتمال که نمی شود حکم داد و ما هم نباید جلوتر از آن مسئله ای که رخ داده برویم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "قمری: بین متهم و مجرم فاصله است، سهرابی فقط تعلیق شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قمری: بین متهم و مجرم فاصله است، سهرابی فقط تعلیق شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید