چغاخور، بهشت زاگرس و نگین چهارمحال و بختیاری

به گزارش وبلاگ لاوان، تالاب چغاخور در آغوش کوهستان مرکزی زاگرس و در میان علفزاری وسیع واقع شده است. این دریاچه آب شیرین، حوزه ای برای ورود آب سرشاخه های بالایی کارون به حساب می آید.

چغاخور، بهشت زاگرس و نگین چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرنگار وبلاگ لاوان، اگرچه استان چهارمحال و بختیاری جز پر آب ترین مناطق ایران است، اما زیباترین تالاب آن روز به روز خشک تر می شود. سطح آب در تالاب چغاخور در زمستان به بالاترین حد خود می رسد و در تابستان بخش عمده آن به خشک می شود. این دریاچه یکی از مهمترین زیستگاه های پرندگان و آبزیان ایران به شمار می رود و در همان حوالی جاذبه های گردشگری دیگری هم وجود دارند که می توانید با سفر به این منطقه با یک تیر صد نشان بزنید! شیرهای سنگی در روستای سیف آباد و خانی آباد از جمله جاذبه های این منطقه هستند.

تفریحاتی همه پسند برای گردشگران

شیرهای سنگی روی قبور جنگاوران و کشته شدگان، یادآور تاریخ پرحادثه و گذشته همراه با جنگ ها، خونریزی ها و ستیزه جویی های این منطقه است. می توانید از طبیعت بکر تالاب و اطراف آن عکاسی کنید. به تماشای پرنده های مهاجر و بومی که در فصل پاییز و زمستان به این منطقه کوچ می کنند، بنشینید. حتی اگر اهل ماهیگیری هستید، می توانید ساعت ها به این تفریح جذاب بپردازید.

در تابستان و بهار گردشگران بیشتری به دیدن چغاخور می آیند و گشت زدن در تالاب با قایق به یکی از پرطرفدارترین تفریحات تبدیل می شود. یکی دیگر از تفریحات نیز کوهنوردی در ارتفاعات کوه کلار است. اگر اهل دوچرخه سواری هستید، در این منطقه جهتهایی برای آن تعریف شده است. دوستداران طبیعت هم می توانند پیاده روی در میان دشت های شقایق را در این منطقه زیبا و بکر تجربه کنند.

فاصله و جهت سفر از تهران تا چغاخور

برای راهی شدن به سمت چهارمحال و بختیاری و بازدید تالاب چغاخور باید از تهران به سمت اصفهان حرکت کرده و از آنجا به بروجن بروید. تالاب در فاصله 65 کیلومتری شهرکرد و نزدیک به شهر بلداجی قرار گرفته است.

بهترین فصل سفر به چغاخور

شما می توانید از گرمای تابستان به چغاخور پناه ببرید. زمان مناسب برای سفر به تالاب زیبای چغاخور بهار و تابستان بوده که هوای این منطقه خنک و طبیعت آن بسیار چشم نواز است. گفتنی است که زمستان های این تالاب نیز مناظری بسیار زیبا از یخ زدن تالاب و کوه های سفید پوش دارد که تماشای آن برای دوستداران فصل زمستان بسیار شگفت انگیز خواهد بود.

نزدیکترین مراکز اقامتی به جنگل زیبای حرا

اگر اهل چادر زدن در طبیعت و ماجراجویی هستید، وبلاگ لاوان به شما پیشنهاد می دهد که حتما در این سفر چادر مسافرتی خود را به همراه داشته باشید و شب را در طبیعت زیبای تالاب سپری کنید. در غیر این صورت در اطراف این تالاب اقامتگاه های مناسبی وجود دارد که می تواند انتخاب خوبی برای مسافران و گردشران باشد. در کنار تمام این امکانات شما می توانید از ویلاها و خانه های شخصی که توسط مردمان محلی به گردشگران اجاره داده می شوند نیز استفاده کنید.

وبلاگ لاوان بازدید از این تالاب را به طبیعتگردان پیشنهاد می دهد. اگرچه محصول این منطقه انگور است، اما حتما خیار محلی این منطقه را هم امتحان کنید!

منبع: همگردی

به "چغاخور، بهشت زاگرس و نگین چهارمحال و بختیاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چغاخور، بهشت زاگرس و نگین چهارمحال و بختیاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید