واگذاری زمین برای ساخت خانه های ویلایی در این 12 شهر

به گزارش وبلاگ لاوان، معاون وزیر راه و شهرسازی از اجرای برنامه مسکن تدریجی برای دهک های هدف جامعه اطلاع داد و گفت: در 12 شهر نو زمین ویلایی برای ساخت مسکن به مردم واگذار می گردد.

واگذاری زمین برای ساخت خانه های ویلایی در این 12 شهر

به گزارش وبلاگ لاوان، علیرضا جعفری در حاشیه امضای تفاهمنامه با شرکت سرمایه گذاری مسکن با بیان این که یکی از مهم ترین ظرفیت ها برای توسعه شهرها و ایجاد جذابیت در شهرهای تازه کشور استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی است، اظهار کرد: از سوی دیگر با هم افزایی توان دستگاه ها و نهادهای حاکمیتی می توانیم سرعت اجرای پروژه های محرک توسعه شهرها را تسریع کنیم.

وی ادامه داد: در این مورد مجموعه بانک مسکن به عنوان بازوی کمکی نقش بسیار مهمی در تامین منابع مالی اجرای پروژه ها داشته و در طرح نهضت ملی مسکن پیشران است. شرکت عمران شهرهای تازه و مجموعه بانک مسکن تعامل بسیار خوبی با هم برای تحقق وعده ساخت 4 میلیون واحد مسکونی دارند.

جعفری با اشاره به این که شرکت سرمایه گذاری مسکن به عنوان یکی از زیرمجموعه بانک مسکن برای توسعه کشور وارد میدان شده است، افزود: یکی از اولویت های ما ارتقا سطح کیفی پروژه های مسکونی، خدماتی، رفاهی و... در کشور است که در این زمینه شرکت سرمایه گذاری مسکن به عنوان بازوی وزارت راه و شهرسازی پروژه های خوبی را شروع نموده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای تازه ایران استفاده از فناوری های نوین ساخت و ساز مسکن را یکی از ویژگی های این مجموعه بیان نمود و با بیان سرعت اجرای پروژه ها قابل قبول است، افزود: این شرایط شرکت عمران شهرهای تازه را تشویق نموده تا در سایر پروژه های مشارکتی از توان شرکت سرمایه گذاری مسکن استفاده کنیم.

جعفری از معرفی پروژه های تازه سرمایه گذاری در شهرهای تازه کشور اطلاع داد و گفت: خیلی به مردم بدهکاریم و با ایجاد فرصت های سرمایه گذاری در خدمات زیربنایی و روبنایی، کم کاری دولت قبل را جبران خواهیم کرد.

تکلیف وزارت راه برای ساخت مسکن حمایتی

وی در ادامه با اشاره به تکلیف قانونی وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن حمایتی، توضیح داد: ما صرفا در پی فراوری مسکن نیستیم، باید همزمان شهرسازی را نیز پیش ببریم و در کنار ساخت و سازها به مسائل اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و ... توجه گردد.

جعفری از معرفی بسته 50 هزار میلیارد تومانی سرمایه گذاری در شهرهای تازه اطلاع داد و با اعلام این که حضور شرکت سرمایه گذاری مسکن در شهر حدید بهارستان قطعی شده است، اظهار کرد: شرکت سرمایه گذاری در زمان حاضر در شهرهای تازه اندیشه، پردیس و عالیشهر (در استان بوشهر) فعال است.

وی بعلاوه با یادآوری این که پروژه های نهضت ملی مسکن باید روی زمین هایی بارگذاری گردد که قیمت ساخت در آنها یک سوم قیمت اراضی باشد، بیان نمود: ساخت مسکن با تراکم پایین و به صورت ویلایی یک طبقه در شهرهایی که زمین داریم برنامه اولویت دار وزارت راه و شهرسازی است. به عبارت دیگر با برنامه ریزی اجرا شده مسکن تدریجی در این اراضی ساخته خواهد شد. در این راستا تا به امروز برای 12 شهر از جمله بینالود، ایوانکی، عالیشهر، رامین، شیرین شهر، علوی، تیس، رامشار، مجلسی و امیرکبیر زمین ویلایی در اختیار مردم قرار می گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی شرح داد: در گام اول این برنامه، متقاضی که توان مالی نسبی دارد می تواند واحد 60 متری بسازد و به مرور زمان آن را به مثلا به 80 متر، 100 و بیشتر توسعه دهد.

وی از مدیریت زنجیره تامین مصالح ساختمانی برای کاهش قیمت تمام شده اطلاع داد و افزود: در بحث فروش متری مسکن، پروژه های مشارکتی تعریف شده تا توان تدریجی برای خانه دار شدن مردم فراهم گردد.

  • ساخت 2133 واحد نهضت ملی مسکن در این منطقه تهران
  • یک اتفاق تازه در حوزه نهضت ملی مسکن ؛ ساخت مسکن در زمین های وقفی؟
منبع: همشهری آنلاین

به "واگذاری زمین برای ساخت خانه های ویلایی در این 12 شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری زمین برای ساخت خانه های ویلایی در این 12 شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید