پوتین: کشورها باید به منافع ایران احترام بگذارند

رئیس جمهور روسیه گفت: یک قدرت بزرگ مانند ایران با قرن ها قدمت، مطمئنا منافع خاص خود را دارد که باید به آن احترام گذاشت.

پوتین: کشورها باید به منافع ایران احترام بگذارند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مصاحبه ای با شبکه سعودی العربیه، اسکای نیوز عربی و شبکه خبری راشاتودی، گفت، توسعه ناتو به سوی مرزهای روسیه، مسکو را راضی نمی کند.

براساس گزارش خبرگزاری روسی تاس، پوتین در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا روسیه نگران توسعه ناتو به سمت شرق است، گفت: این یک بلوک نظامی است و زمانی که تسهیلات زیرساختی به سمت مرزهای ما توسعه می یابد، این موضوع ما را راضی نمی کند.

طبق گفته وی، روسیه این مسئله را یک تهدید می داند، حتی اگر ناتو، مسکو را متقاعد کند که این یک تهدید نیست.

پوتین همچنین گفت: ما همواره اینگونه احساس می کردیم و بارها و بارها به آنها در خصوص این موضوع گفته ایم اما آنها همچنان این پاسخ را می دهند: هیچ ترسی وجود ندارد، این موضوع برعلیه شما نیست، چیزی برای ترس وجود ندارد زیرا ناتو در حال تغییر است. این (ناتو) دیگر یک سازمان نظامی نیست.

پوتین با اشاره به اینکه تمام کشورها باید منافع تهران را در نظر بگیرند، گفت: یک قدرت بزرگ مانند ایران با قرن ها قدمت، مطمئنا منافع خاص خود را دارد که باید به آن احترام گذاشت.

پوتین گفت: درک جزئیات و مسائل احتیاج به مذاکره دارد. بدون مذاکره حل و فصل هر مسئله ای غیرممکن است. تصور می کنم که می توانم نگرانی های امارات متحده عربی و عربستان سعودی را در میان بگذارم اما تنها دو کشور درگیر می توانند مسائل دوجانبه (خود) را حل نمایند.

پوتین با اشاره به اینکه مسکو روابط خوبی را با ایران و کشورهای عربی حفظ نموده است، گفت: در خصوص روسیه، ما تمام کوشش خود را خواهیم کرد تا شرایطی را برای یک روند مثبت ایجاد کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پوتین: کشورها باید به منافع ایران احترام بگذارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: کشورها باید به منافع ایران احترام بگذارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید