امکان قانونی گرفتن تسهیلات برای سفر فراهم شد

به گزارش وبلاگ لاوان، خبرگزاری مهر/ براساس سخنان معاون گردشگری کشور و خبرهای بدست رسیده، امکان قانونی گرفتن تسهیلات برای سفر فراهم شد.

امکان قانونی گرفتن تسهیلات برای سفر فراهم شد

علی اصغر شالبافیان اعلام کرد: فرآیندهای قانونی و مسیرهایی که برای اخذ وام سفر لازم بود، طی شده و اندازه مبلغ و زمان آن در حال پیگیری است و تا دو هفته دیگر نهایی می گردد.

وی در ادامه اعلام کرد: ممکن است افراد ترجیح دهند با توجه به شرایط مالی که دارند به صورت یکجا یا اقساطی هزینه سفر را بدهند مثلاً بعضی افراد امکان اینکه یک دفعه هزینه سفر بدهند را ندارند اما اگر شرایطی برای آنها فراهم گردد که بتوانند در چند ماه به صورت قسطی این هزینه را پرداخت نمایند به سفر می روند. برای این منظور تسهیلاتی در نظر گرفته شده که در قالب وام سفر به افراد داده خواهد شد.

شالبافیان اعلام کرد: سال گذشته یک طرح آزمایشی برای دستگاه هایی که مخاطبان خاص دارند مانند آتش نشانی، تاکسی داران، بازنشستگان اجرا شد تا بتوانیم مسائل آن را احصا کنیم، چون پیش از این نیز بارها درباره وام های سفر یا تسهیلات سفر طرح هایی اجرا شده بود که به مشکل برخورد نموده و پیروز نبودند. این بار طرح را در سکوت اجرا کردیم تا بدانیم چطور باید مسائل آن را حل کرد.

معاون گردشگری کشور گفت: در کوشش هستیم تا این امکان برای همه مردم فراهم گردد. ممکن است طرحی در مرحله آزمایشی پیروز باشد اما وقتی عمومی می گردد پیروز عمل نکند. شرایط مالی مردم بگونه ای است که شاید سفر در اولویت هزینه کرد آنها نباشد. ممکن است این طرح از نظر چرخشی در سطح کلان نتواند توفیقی که مورد انتظار است را برآورده کند اما اشکالاتی که در طرح های قبلی بوده را تا حد امکان رفع نموده ایم.

وی گفت: در حال حاضر با شرایطی روبرو هستیم که قدرت خرید مردم تغییر نموده است. شاید عده ای نخواهند از آن استفاده نمایند این ایراد طرح نیست. عمومیت پیدا کردن یا نکردن طرح بخاطر متغیرهای کلان و مالی است نه اینکه طرح و ایده مشکل داشته باشد. عمومیت پیدا کردن این طرح متضمن متغیرهای بیشتری است.

منبع: همگردی

به "امکان قانونی گرفتن تسهیلات برای سفر فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان قانونی گرفتن تسهیلات برای سفر فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید