فرایند مثبت شاخص تا چه زمانی ادامه دارد؟ ، پیش بینی بورس امروز دوم آذر

به گزارش وبلاگ لاوان، ایمان رئیسی، کارشناس بازار سهام گفت: در حال حاضر شرایط بازار را نباید با شاخص دو میلیون واحدی مقایسه کرد. در این روزها معامله گران و مردم باید با احتیاط معامله نمایند.

فرایند مثبت شاخص تا چه زمانی ادامه دارد؟ ، پیش بینی بورس امروز دوم آذر

وی اضافه نمود: اکنون بسیاری از سهم ها در قیمت هایی هستند که روزی آرزوی خرید در این عدد ها را داشتیم، اما به علت رفتار متناقض دولت اعتماد و خوشبینی سابق از بین رفته است. معتقدم اعتماد از دست رفته در بورس با بهبود و تداوم شرایط مناسب طی یک ماه بازخواهد گشت.

رئیسی اظهار کرد: در اوایل هفته با نشر مطالبی راجع به قطع شدن گاز پتروشیمی ها و فلزات و افت قیمت کامودیتی ها کمی ترس و فشار فروش مقطعی داشتیم اما باید در نظر داشته باشیم که هنوز تاثیر رشد قبلی کامودیتی ها را در گزارش ها ندیدیم.

این کارشناس توضیح داد: از طرفی همانطور که بارها عنوان شده دلار ریزش نخواهد کرد. خبر دیگری که امروز به بازار مخابره شد حذف ارز ترجیحی بعضی داروها بود. این موضوع واکنش مثب تگروه دارویی را در پی داشت. در نهایت گروه خودرویی در غیاب دو لیدر اصلی نشان داد شرایط سودآوری در این صنعت در حال تغییر است.

پتروشیمی خلیج فارس با نماد فارس دومین شرکت بزرگ بورسی کشور است. ارزش بازار این شرکت تا سرانجام آبان 1400، 323 هزار میلیارد تومان بوده است. توسعه نماد خاورمیانه با نماد میدکو سومین شرکت بزرگ بورسی است که ارزش آن 280 هزار میلیارد تومان است.

شرکت ملی مس ایران با نماد فملی با ارزش 267 هزار میلیارد تومان و شرکت معدنی و صنعتی گلگهر با نماد کگل و با ارزش بازار 240 هزار میلیار تومان به ترتیب در جایگاه های چهارم و پنجم قرار دارند. ششمین شرکت بزرگ بورسی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با نماد کچاد و ارزش 165 هزار میلیارد تومان است و پس از آن شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با نماد شستا و با ارزش 156 هزار میلیارد تومان قرار گرفته است.

شرکت پتروشیمی مارون با نماد مارون در حال حاضر 145 هزار میلیارد تومان ارزش دارد و در جایگاه هشتم است. بیمه پاسارگارد با نماد بپاس و نفت و گاز پارسیان با نماد پارسان به ترتیب با 138 و 136 هزار میلیارد تومان ارزش در چایگاه نهم و دهم قرار گرفته اند.

منبع: تجارت نیوز

به "فرایند مثبت شاخص تا چه زمانی ادامه دارد؟ ، پیش بینی بورس امروز دوم آذر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند مثبت شاخص تا چه زمانی ادامه دارد؟ ، پیش بینی بورس امروز دوم آذر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید