صید ماهیان استخوانی گیلان توسط 4 هزار صیاد پره

مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به شروع فصل صید ماهیان استخوانی از امروز، گفت: سال جاری 50 شرکت تعاونی پره و بیش از چهار هزار صیاد در نوار ساحلی گیلان به طول 280 کیلومتر به امر صید مبادرت خواهند کرد.

صید ماهیان استخوانی گیلان توسط 4 هزار صیاد پره

صمد درویشی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به فرارسیدن فصل صید ماهیان استخوانی، اظهار کرد: براساس تصمیماتی که در کمیته مدیریت صید سازمان شیلات ایران اتخاد شده، صید ماهیان استخوانی در مرکز و شرق استان گیلان از 20 مهر 98 شروع می گردد و تا 20 فروردین 99 ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در غرب گیلان پنج شرکت تعاونی صیادی داریم، اضافه نمود: با توجه به اقلیم حاکم بر غرب استان و توپوگرافی بستر دریا با سرمای زودهنگام روبرو هستیم لذا براساس هماهنگی های به عمل آمده، صید ماهیان استخوانی در ناحیه غرب استان از 20 شهریورماه شروع شده است.

مدیرکل شیلات گیلان از صید حدود 30 تن انواع ماهیان استخوانی در غرب استان اطلاع داد و گفت: صیادی غرب استان گیلان نسبت به سایر استان ها 150 روز بیشتر است.

درویشی با بیان اینکه احتمال صید 2400 تا 2500 تن انواع ماهیان استخوانی طی سال جاری وجود دارد، اضافه نمود: سال جاری 50 شرکت تعاونی پره و بیش از چهار هزار صیاد در نوار ساحلی گیلان به طول 280 کیلومتر به امر صید مبادرت خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "صید ماهیان استخوانی گیلان توسط 4 هزار صیاد پره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صید ماهیان استخوانی گیلان توسط 4 هزار صیاد پره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید