چین به تماس های آمریکا پاسخ نمی دهد

به گزارش وبلاگ لاوان، ایسنا نوشت: یک مقام آمریکایی در وزارت دفاع گفت، کوشش های پنتاگون در ماه های اخیر برای برقراری تماس با ارتش چین ناکام مانده و این کشور توجهی به درخواست های آمریکا نداشته است.

چین به تماس های آمریکا پاسخ نمی دهد

الی راتنر دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور امنیتی حوزه هند-پاسیفیک، طی رویدادی در واشنگتن به میزبانی مرکز استراتژیک و مطالعات بین الملل عنوان داشت: لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا به اهمیت خطوط باز ارتباط با جمهوری خلق چین باور دارد و ما در پی ایجاد این خطوط باز بوده ایم. متاسفانه ما مسائل زیادی در ایجاد تماس تلفنی، برگزاری جلسات و مذاکرات با چین داشته ایم.

وی اضافه کرد: ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به همراه جان آکیلینو، فرمانده نیروهایی آمریکایی در مقر هند- اقیانوسیه و دیگر مقامات برای درخواست گفت وگو با پکن تماس گرفته اند اما این درخواست ها یا رد شده یا پاسخ داده نشده اند.

الی راتنر توضیح داد: مذاکرات میان مقامات ارتش هر دو کشور (آمریکا و چین) برای جلوگیری از اشتباه محاسباتی و سوءبرداشت و بعلاوه جلوگیری از غیر قابل کنترل شدن بحران ها لازم است.

این مقام آمریکایی با اشاره به نمونه ای از این رد درخواست ها گفت: پنتاگون اخیرا درخواست نموده تا در نشست شانگری-لا در سنگاپور مذاکراتی میان لوید آستین و لی شانگفو، وزیر دفاع چین برگزار گردد اما به این درخواست هنوز پاسخی داده نشده است.

طبق گزارش فایننشال تایمز، پکن پیشتر به واشنگتن گفته بود، به علت تحریم های اعمال شده علیه وزیر دفاع چین درخصوص دخالت ادعایی در خرید تسلیحات پیشرفته روسی، شانس کمی نسبت به برگزاری مذاکرات میان وزیر دفاع چین و آستین در سنگاپور وجود دارد. اما با این حال راتنر ادعا کرد که این محدودیت ها نمی توانند مانع گفت وگوها میان لی و همتای آمریکایی اش گردد زیرا اکنون توپ در زمین چین است.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "چین به تماس های آمریکا پاسخ نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین به تماس های آمریکا پاسخ نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید