10 روش اصولی برای مراقبت از پوست صورت

به گزارش وبلاگ لاوان، اگر از محصولات پوستی مناسب با شرایط خودتان به ترتیب صحیح و اصولی بهره ببرید، بسیاری از مسائل پوستی شما به مرور ناپدید شده و یک پوست عالی و بدون نقص خواهید داشت.

10 روش اصولی برای مراقبت از پوست صورت

داشتن پوستی صاف، بی نقص و به دور از هر گونه مشکل، آرزویی است که تمامی انسان ها در پی آن هستند و برای رسیدن به این امر، روش های مختلفی را برای مراقبت از پوست صورت امتحان می نمایند تا به پوست ایده آل خود برسند. بسیاری از افراد تصور می نمایند با خرید محصولات گران قیمت می توانند به این رویا دست پیدا نمایند، در حالی که دستیابی به پوست شفاف و با طراوت تنها با رعایت چند نکته سالم، بدون صرف هزینه های زیاد، امکان پذیر خواهد بود. در ادامه به آنالیز و ذکر روش های اصولی برای مراقبت از پوست صورت و داشتن پوست بی نقص خواهیم پرداخت.

روش های اصولی مراقبت از پوست صورت

1. نوشیدن آب فراوان: اولین گام برای مراقبت از پوست شما

هر چند نوشیدن آب، نکته ساده و پیش پا افتاده ای به نظر می رسد اما اصلی ترین و مهم ترین عامل برای شادابی و نشاط پوست به شمار می رود. اگر در طول روز به میزان کافی آب نوشیده باشید، هیچ گاه دچار خشکی و دهیدراته شدن پوست نمی شوید.

کم آبی و خشکی، دو عاملی هستند که نه تنها طراوت را از پوست شما می گیرند، بلکه بستری را جهت پیری زودرس فراهم می نمایند؛ بنابراین با نوشیدن آب کافی، انعطاف پوست خود را بالا ببرید و از ایجاد چین و چروک جلوگیری کنید.

2. شست وشوی اصولی از روش های اصولی برای مراقبت از پوست صورت

پوست ما، بیرونی ترین لایه بدن است که به طور مستقیم با محیط اطراف ارتباط دارد. پوست صورت از مهم ترین اعضا در کل بدن به شمار می رود. در طول روز آلودگی و چربی های فراوانی روی پوست صورت می نشینند و درخشش و شادابی را از آن سلب می نمایند، بنابراین شستشوی به میزان صورت، با از بین بردن کثیفی ها، از بروز مسائل پوستی متعدد جلوگیری می نماید.

شست وشوی صورت به طور استاندارد باید 2 مرتبه در طول شبانه روز، اولی صبح ها پس از بیدار شدن و دیگری شب ها پیش از خواب، به وسیله یک شوینده مناسب انجام شود.

3. تونر: محصولی نو برای حفظ سلامت پوست صورت شما

تونرها محصولات نوی هستند که در دهه گذشته وارد بازار شده و محبوبیت بسیار زیادی بین بانوان پیدا نموده اند. کارایی این محصول به این گونه است که به منافذ کوچک پوست نفوذ نموده و تمامی آن ها را پاکسازی می نماید. بر خلاف تصور عموم، تونرها توانایی پاک کردن آرایش را از روی پوست شما ندارند و این محصولات صرفا بر روی پوست تمیز مورد استفاده قرار می گیرند. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله تونر چیست از سایت فوراور کالا را مطالعه کنید.

4. هرگز ضد آفتاب را از قلم نیاندازید.

اهمیت استفاده از ضد آفتاب در روتین پوستی بسیار بالا است تا جایی که این محصول را حتی در روز های ابری و شب هایی که خبری از خورشید در آسمان نیست، باید استفاده کرد. ضد آفتاب باید هر 2 ساعت تمدید شود تا بیشترین تاثیر را روی پوست بگذارد. در صورت استفاده به موقع و به میزان از ضد آفتاب، این محصول می تواند در کاهش لک، جلوگیری از مسائل پوستی و پیری زودرس تاثیر زیادی داشته باشد.

5. رژیم غذایی سالم از روش های اصولی برای مراقبت از پوست صورت

غذایی که مصرف می کنید به طور مستقیم بر پوست شما تاثیر می گذارد و جزو نکات مهم برای مراقبت از پوست صورت به شمار میرود. حتما توجه نموده اید که با مصرف زیاد غذاهای آماده، شیرینی جات و کربوهیدرات فراوان، پوست شما بیش از حد معمول چرب شده و ممکن است دچار جوش و یا آکنه شود.

شما می توانید با اضافه کردن سبزیجات، میوه جات، پروتئین های بدون چربی و غلات در رژیم غذایی خود، نه تنها از چاقی و بیماری ها دور بمانید، بلکه گامی بلند در جهت سلامت پوست خود نیز بردارید.

6. داشتن پوستی شاداب با انجام اسکراب

پوست بدن طی یک فرایند طبیعی، سلول های نوی فراوری می نماید و سلول های پیشین از بین می روند. سلول های مرده بر روی پوست باقی می مانند و در صورتی که آن ها را از سطح پوست خود پاکسازی نکنید، سبب کدر و مات شدن پوستتان می شوند.

شما می توانید به یاری شکر، قهوه و عسل، اسکراب خانگی درست کنید و دو بار در طول هفته از آن استفاده کنید. برترین زمان برای استفاده از اسکراب صبح ها می باشد چرا که در طول شب عمل بازسازی و ترمیم پوست شما صورت گرفته است.

7. پاک کردن آرایش قبل خواب از روش های اصولی برای مراقبت از پوست صورت

بسیاری از بانوان برای ظاهری بهتر و زیباتر، در طول روز از لوازم آرایشی استفاده می نمایند. کرم ها و لوازم آرایشی برای پوشاندن نقص ها، به صورت یک لایه یکنواخت بر روی پوست قرار می گیرند و تمامی منافذ را مسدود می نمایند. با مسدود شدن منافذ، پوست توانایی نفس کشیدن را از دست می دهد و سبومی که ترشح می شوند، زیر پوست محبوس می مانند و می توانند دلیلی برای ایجاد انواع آکنه باشند.

علاوه بر مسائل ذکر شده، پوست در طی شب خود را بازسازی می نماید و اگر با آرایش خوابیده باشید، تمامی آلودگی و چربی ها به داخل منافذ نفوذ نموده که سبب پدید آمدن مسائل پوستی می شوند؛ بنابراین برای مراقبت از پوست صورت توصیه می شود پیش از رفتن به رختخواب حتما آرایش را از پوست خود پاک کنید.

8. مراقبت از پوست با کنترل استرس

پوست ما آینه ای از درون ما است که تمامی حالات و مسائل درونی را نشان می دهد. استرس می تواند سبب بروز مسائلی از جمله پسوریازیس، جوش های التهابی، قرمزی و خارش شود. پوست معمولا در دوران پر تنش و پر اضطراب که برای همه افراد پیش می آید پژمرده شده و شادابی و نشان خود را از دست می دهد. توصیه می شود برای مدیریت استرس از یک متخصص اعصاب و روان یاری بگیرید و در کنار آن انجام مدیتیشن، خود مراقبتی و ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

9. خواب کافی از روش های اصولی برای مراقبت از پوست صورت

خواب شبانه و تاثیرات مثبت و مستقیم آن بر پوست برای همه واضح و روشن است؛ بنابراین لازم به ذکر نیست که هیچ چیزی، جایگزین خواب شبانه نمی شود. در طول خواب شب، پوست فرایند بازسازی، ترمیم خود و فراوری کلاژن را انجام می دهد در حالی که کمبود یا کیفیت نامناسب خواب شبانه، این فرایند را دچار مشکل می نماید که باعث پیری و بی روح شدن پوست می شود.

معمولا 7 الی 8 ساعت خواب در طول شبانه روز می تواند سبب جوان تر شدن و شادابی پوست شود، از این رو سعی کنید زمان خوابیدن خود را تنظیم کنید تا علاوه بر سرحالی و حس خوب، از داشتن یک پوست شاداب و بی نقص نیز استفاده کنید.

10. رعایت روتین صحیح و اصولی

در رفتار انسان عادت های بد بسیاری وجود دارد که در طولانی مدت، این عادات وارد روتین مراقبت پوستی می شوند و اثرات زیادی بر پوست می گذارند. داشتن عادات و روتین های اشتباه و استفاده از محصولات نامناسب با ترتیب نادرست می تواند کوشش های مداوم شما را نابود نموده و طراوت را از شما بگیرد.

اگر روتین مراقبت از پوست و محصولات مورد استفاده شما، به طور کامل با پوستتان سازگار است، سعی کنید به آن ها پایبند باشید اما اگر محصول نوی را وارد روتین کردید و نتیجه مثبت و دلخواهی از آن نگرفتید، به سرعت از روتین خود حذف کنید.

رعایت مراحل اصلی روتین پوستی از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که یک محصول می تواند پیش احتیاج استفاده از محصول دیگری باشد. اگر از محصولات پوستی مناسب با شرایط خودتان به ترتیب صحیح و اصولی استفاده کنید، بسیاری از مسائل پوستی شما به مرور ناپدید شده و یک پوست عالی و بدون نقص خواهید داشت.

منبع: پیام دلتا

به "10 روش اصولی برای مراقبت از پوست صورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 روش اصولی برای مراقبت از پوست صورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید