بهداشت دهان و دندان

ببینید ، گوشت بوقلمون بهترین جایگزین گوشت قرمز

بوقلمون یکی از بهترین انتخاب های غذایی و جایگزین گوشت قرمز است که مزیت آن را می توان پروتئین بالا در کنار چربی کم دانست. بوقلمون حاوی سلنیوم است که این ماده معدنی در متابولیسم هورمون های تیروئیدی و تقویت ایمنی بدن نقش دارد. همچنین وجود این ماده معدنی...

5 شهریور 1401

بدهی 2 هزار میلیارد تومانی بنیاد شهید به بیمه دی، جانبازان بالای 50 درصد تحت پوشش بیمه سلامت هستند

عباسپور گفت: تمام جانبازان بالای 50 درصد و ایثارگران تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

31 مرداد 1401

توصیه های غذایی برای افرادی که در میانه راه آلزایمر هستند

اگر شما هم با افرادی که درگیر آلزایمر هستند یا نشانه های اولیه آن را بروز داده اند در ارتباط باشید، می دانید که مصرف غذا به صورت منظم و استفاده از مواد غذایی مناسب برای این افراد تبدیل به یک چالش مهم شده است. ممکن است آن ها در انتخاب مواد غذایی وسواس زیادی...

11 مرداد 1401

معرفی انواع پفک و اسنک

انواع پفک و اسنک، یکی از محبوب ترین تنقلات برای تمامی افراد جامعه، اعم از کودک و جوان و پیر است. پفک ها علاوه بر این که رنگ انگشتان ما را تغییر می دهند و به دندان هایمان می چسبند، چنان تشنه مان می نمایند که به قول سعدی چون گوش روزه دار بر الله اکبر فریاد...

30 خرداد 1401

سنتز نانوکامپوزیت ترمیم دهنده استخوان با استفاده از عصاره گل

محققان در اندونزی پیروز شدند با استفاده از عصاره نوعی گل، کامپوزیتی حاوی نانوذرات طلا و هیدروکسی آپاتیت فراوری نمایند که برای ترمیم استخوان در بدن قابل استفاده است.

19 دی 1400

مزایای تحصیل در کشور ترکیه

همه چیز درباره تحصیل در کشور ترکیهبه گزارش توران آموزشگاه بسیاری از ایرانیان به علت احتیاج نداشتن ویزا، نزدیکی راه و هزینه های کمتر در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی ترکیه را برای تحصیل و زندگی انتخاب می نمایند زیرا این کشور شرایطی را فراهم نموده...

12 آذر 1400

معرفی خواص گیاه آلوئه ورا

آلوئه ورا یک گیاه پر از خاصیت با فواید و خواص بی نظیر میباشد که علاوه بر تاثیر شگفت انگیز آن بر زیبایی پوست و مو برای درمان بسیاری از بیماری ها نیز به کار میرود.

24 آبان 1400

غرغره کردن با پراکسید هیدروژن

هیدروژن پراکسید به علت خواص ضد میکروبی آن ها، اغلب یک جزء در دهان شویه ها و محصولات سفید کننده ی دندان می باشند. متن زیر در رابطه با مزایای غرغره کردن با دهان شویه های هیدروژن پراکسید می باشد.

28 مهر 1400

زمان برگزاری آزمون شفاهی و کتبی دانشنامه و گواهینامه دندانپزشکی اعلام شد

مرکز سنجش و آموزش پزشکی، زمان ثبت نام و برگزاری آزمون شفاهی و کتبی دانشنامه و گواهینامه تخصصی دندانپزشکی سال 1400را گفت.

27 مهر 1400

نسخه طب سنتی برای درد دندان

به گزارش زندگی امروز در این شرایط بعضی درمان های خانگی که مورد تایید حکمای طب سنتی است، ممکن است به تسکین درد شما کمک کند. علاوه براین، مصرف بعضی از مواد غذایی می تواند به بهتر شدن سلامت دندان های شما بینجامد.

3 شهریور 1400

کاظمی: تصمیمات دولت مشکوک است ، رسانه های اصلاحات به حاشیه های مجلس دامن نزنند

سخنگوی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت باور دارم که دولت فعلی به دنبال ایجاد آشفتگی در اقتصاد کشور برای دولت آینده است و تصمیماتی که در این مقطع زمانی گرفته می گردد، ناظر بر انتخابات آینده است.

31 تیر 1399

چگونه عفونت لثه و دندان می تواند باعث سکته و سرطان گردد

نتایج مطالعات دانشگاه نشان داده که سلامت دهان و دندان با حافظه و عملکرد شناختی مغز انسان ارتباط مستقیم دارد.

1 فروردین 1399

چگونه جوش روی لثه را درمان کنیم؟

بیماری جوش لثه هشداری جدی از سوی بدن است که نشان می دهد عفونتی سرسخت به بدن وارد شده و نیازمند رسیدگی فوری پزشکی است.

4 مهر 1398

از اعتیاد به شیرینی چه می دانید؟

اگر مصرف شیرینی را کنار بگذاریم، چه اتفاقی در بدن می افتد؟ مغز نسبت به مصرف شیرینی مقاوم می گردد. این بدان معنا است که بدن به میزان بیشتری شکر احتیاج دارد تا بتواند در همان سطح بالا به فعالیت خود ادامه دهد.

27 شهریور 1398